
Regisztráljon vagy jelentkezzen be

Írjon nekünk

Gyakran Ismételt Kérdések

Hírlevélre feliratkozom
A MEZTELEN CSIGÁK ELLENI VÉDEKEZÉS LEHETŐSÉGE TEJSAVÓS CSAPDÁZÁSSAL
A meztelen csigák a szántóföldi és kertészeti növények régről ismert kártevői. Kártételükkel jelentősen megnehezítik a kertészeti üzemek és különösen a házikertekben kertészkedők dolgát. Az általuk okozott kártétel a lágyszárú termesztett növényeken, zöldségféléken jelentkezik. Különösen jelentős kártétel alakul ki a gondozatlan területekkel határos házikertekben, ahol a csigák az elgyomosodott növényállományokban kiváló rejtekhelyeket találnak.
EURÓPAI FEJLESZTÉSEK A KÖRNYEZET VÉDELME ÉRDEKÉBEN A SZŐLŐ-BORSZEKTORBAN WINENVIRONMENT PROJEKT (ECO/08/239045; EU CIP-EIP)
A szőlő-bor ágazatban a szőlőtermelők és pincészetek a gyakran szembesülnek két fontos környezeti problémával, ami egyrészt a kemikáliák és növényvédőszerek nagyarányú használata a szőlőtermesztésben, illetve a jelentős víz és energiafogyasztás a borkészítés során. Ennek követése, az erőforrások minél optimálisabb felhasználása, a környezet kímélése, a gazdaságosság, valamint jogi előírások együttes figyelembe vétele minden gazdálkodó számára fontos, de nehéz feladat.
A GMO MENTESSÉGET BIZTOSÍTÓ NEOTRADICIONÁLIS TERMELÉSI ELJÁRÁS KIDOLGOZÁSA A SERTÉSTENYÉSZTÉSBEN
Az állattenyésztés jelenleg érzékelt egyik legnagyobb kihívása a biztos, GMO - mentes forrásból származó állati élelmiszer, amelyet megfelelő minőségben és mennyiségben, a környezet fenntarthatóságát szem előtt tartva, költséghatékonyan állítsanak elő úgy, hogy az állati takarmány származása beazonosítható legyen.
- Agrárgazdasági Kutató Intézet
- Agrárminisztérium
- BIOEAST portál
- DANUBIA Szabadalmi és Jogi Iroda Kft.
- EIP AGRI Szolgáltató Pont - Az Európai Bizottság honlapja
- EIP pályázati felhívás
- Horizont 2020 keretporgram magyar oldala
- Magyar Államkincstár
- Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat
- Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
- Nemzeti jogszabálytár
- Nemzeti, Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal
- Operatív Programok
- Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
IRSTEA doktori ösztöndíj-pályázat
A francia IRSTEA kutatóintézet doktori iskolája megnyitotta pályázati lehetőségét!
2019.02.15.Megtekintés »
H2020 PÁLYÁZATÍRÓI WORKSHOP
Az Agrárminisztérium a Horizont 2020-ra és a jövőbeni Horizont Európa kiírásira fókuszálva workshopot szervez a hazai kutatók nemzetközi agrárkutatási pályázatokon való sikeres részvételének segítéséért.
2019.02.04.Megtekintés »
Európa szintű vidéki innovációs verseny indul - LIAISON projekt
Sikeres gazdálkodói, erdészeti és élelmiszeripari együttműködési kezdeményezéseket keresünk!
2019.01.29.Megtekintés »
Növénytermesztés Diverzifikációja Európában 2019
2019. szeptember 18-21. között kerül megrendezésre Budapesten a Növénytermesztés Diverzifikációja Európában c. konferencia.
2019.01.24.Megtekintés »
Új biomassza alapú gazdaság stratégia a fenntartható Európa számára
A Bizottság cselekvési tervet terjesztett elő az Európa társadalmát, környezetét és gazdaságát szolgáló, fenntartható és körkörös biomassza alapú gazdaság kialakítására.
2019.01.09.Megtekintés »
Jelentkezzen szakértőnek az EIP-AGRI öt új fókuszcsoportjába! - határidő 2019. február 11.
Az Európai Bizottság célja, hogy ösztönözze az agrárgazdaság területén az innovációt azáltal, hogy összekapcsolja a tudomány és a gyakorlat képviselőit.
2019.01.08.Megtekintés »
Jelentkezzen szakértőnek a "Biomassza-alapú gazdaság tematikus munkacsoport"-ba!
A „Biomassza-alapú gazdaság tematikus munkacsoport” egy nemrég indult szakértői csoport az Európai Vidékfejlesztési Hálózat (ENRD) „Greening the Rural Economy” munkacsoportjának részeként. A következő ülés időpontja: 2019.01.17.
2019.01.03.Megtekintés »
Digitalizáció - Connect Europe (Bécs, 2018. december 4-6.)
Az esemény 2018. december 4-6-án kerül megrendezésre Bécsben, mely a társadalom és az ipar digitális átalakításának prioritásaira összpontosít. A rendezvény lehetőséget nyújt az átalakulásban részt vevő érdekeltek, szakértők számára, hogy megosszák tapasztalataikat és jövőképüket.
2018.11.29.Megtekintés »
Inspiráló ötletek: Gondoskodás a talajról
Alfred Grand szántóföldi ökológiai gazdálkodást folytat Tulln mellett, Ausztriában. Meggyőződése, hogy a talajművelés minimalizálása és a vetésforgó használata a 90 hektáros gazdaságában az, ami megnöveli a szerves anyag mennyiségét a talajban. Az osztrák BIOBO operatív csoportnak is tagja.
2018.08.16.Megtekintés »
Konferencia - „People’s food – people’s health. Towards healthy and sustainable European Food Systems”
Az osztrák Munkaügyi, Szociális, Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Minisztérium magas szintű, szektorokon átívelő, és több tudományterületet érintő EU konferenciát szervez a teljes élelmiszerrendszer érintettjei számára az osztrák EU elnökség alatt.
2018.08.08.Megtekintés »
Innovatív magyar táplálék kiegészítő fokozza a takarmány hasznosítását
Biztató eredmények brojlercsirkéknél
2018.08.08.Megtekintés »
Pettyesszárnyú muslicával kapcsolatos kutatások az MTA ATK Növényvédelmi Intézetében
A pettyesszárnyú muslica világszerte terjedőben lévő gyümölcskártevő. A fajt 2012-ben észlelték először hazánkban, 2014-ben már az ország egész területéről kimutatható volt, és kártételéről is beszámoltak. Az MTA vizsgálatainak egyik célja új, a korábban alkalmazottaknál szelektívebb és az áttelelést követő időszakban azoknál hatékonyabb csalogatóanyagok kifejlesztése.
2018.08.08.Megtekintés »
Frissített EIP-AGRI kiadvány: Horizont 2020- pályázati felhívások 2019-re
Az Európai Bizottság közzétette a Horizont 2020 Munkaprogramjának 2018-2020-ra vonatkozó frissített változatát. Az EIP-AGRI kiadvány bemutatja az összes mezőgazdaságot és erdőgazdálkodást érintő pályázati felhívást.
2018.08.02.Megtekintés »
Üvegházi öntözésoptimalizálás Spanyolországban
Szenzoros technológia alkalmazása egy drága és szűkös erőforrás, a víz optimális felhasználására. A szenzorok és öntözésszabályozó rendszerek egyre inkább megoldást jelentenek a kertészetek vízfelhasználásának kezelésére. Különösen hatékonynak bizonyulnak a spanyolországi Almeríában, egy rendkívül száraz területen a déli partvidéken, ahol a víz igen drága és szűkösen áll csak rendelkezésre. Egy helyi paradicsomtermesztő, Francisca Ferrer teszt alá vetette a szenzorok működését növényei optimális tápoldatozása érdekében.
2018.08.01.Megtekintés »
34. AGROFILM Fesztivál, Szlovákia - Jelentkezési határidő: 2018.07.31.
A szlovák agrárminisztérium és az Állattenyésztési Kutatóintézet közös szervezésében kerül megrendezésre 2018. október 1-6-ig agrár és vidékfejlesztés témában az AGROFILM, nemzetközi film és video fesztivál.
2018.07.19.Megtekintés »
BBI- Bioalapú Iparágak közös pályázati felhívása határidő: 2018. szeptember 6.
Ősz elejéig lehet pályázni a Bioalapú Iparágak Közös Vállalkozása által meghirdetett felhívásokra!!
2018.07.11.Megtekintés »
Horizont 2020 Információs Nap -
Jöjjön el, és ismerje meg az "Társadalmi kihívások 2" (SC2) 2019-es kiírásait és a pályázati felhívásokra történő sikeres jelentkezés feltételeit.
2018.05.28.Megtekintés »
Talajtani Vándorgyűlés: Talajhasználat – funkcióképesség
2018.05.07.Megtekintés »
Agrárkutatási konferencia Brüsszelben "Innovating for the future of farming and rural communities"
Az EU AgriResearch konferencia célja, hogy kutatók, gazdálkodók, vidéki közösségek, ipari szereplők, tanácsadók, jogalkotók, polgárok és az NGO-k képviselői közösen dolgozzanak együtt és formálják a jövő agrár K+I területét 2020 után.
2018.03.22.Megtekintés »
„Csökkenthető az aszálykár? – Talajnedvesség-megőrző módszerek a mezőgazdaságban”
A konferencia időpontja: 2018. január 16. 9:00-15:00 óra, Földművelésügyi Minisztérium, Darányi Ignác terem.
2018.01.25.Megtekintés »